ســؤالات مربوط به بخش فراخوان آثار

 

 

ســؤال 1:

با سلام به دست­اندرکاران جشنواره، میخواستم بدانم مراد شما از بخش فراخوان آثار چیه؟

جواب:

علیکم السلام؛ جشنواره بین المللی پژوهشی شیخ طوسی از دو بخش فراخوان آثار و فراخوان مقاله تشکیل یافته که در بخش فراخوان آثار، کلیه آثار چاپ شده در سال قبل از برگزاری جشنواره (یعنی برای هفدهمین جشنواره که در سال 1393 برگزار می گردد کلیه آثار چاپ شده در سال 1392 پذیرفته می شود) جهت شرکت در رقابت علمی جشنواره پذیرفته می شود.

آثار چاپ شده اعم است از کتابهای تألیفی، ترجمه، تصحیح و تحقیق، مقالات چاپ شده یا ارائه شده در صحن همایشها یا جشنواره های علمی - پژوهشی، دائره المعارف، موسوعه و کتب مرجع، تقریر و شرح.

همچنین رساله‌ها،  پایان‌نامه‌ها و تحقیقات پایانی دفاع شده در سال 1392، برای رقابت در جشنواره پذیرفته می شود. قابل یادآوریست که پایان نامه ها و تحقیقات پایانی دفاع شده در مجموعه آموزشی داخل و خارج جامعه المصطفی به صورت حضوری پذیرفته نمی شود. اینگونه آثار با مکاتبه دبیرخانه با معاونتهای پژوهش صفوف مورد نظر دریافت خواهد شد. تنها پایان نامه ها و تحقیقات پایانی دفاع شده در خارج از حوزه آموزشی المصطفی مثل دانشگاههای سراسر کشور یا دانشگاههای خارج از ایران به صورت حضوری پذیرفته می شود.

 

ســؤال 2:

با عرض سلام؛ چه کسانی می توانند در بخش فراخوان آثار شرکت نمایند؟

جواب:

تمامی دانش پژوهان غیر ایرانی جامعه المصطفی در داخل و خارج از ایران و خانواده آنان، اعضای هیأت علمی و اساتید همکار جامعه المصطفی، دانش پژوهان ایرانی جامعه المصطفی، کارمندان جامعه المصطفی و محققان و فضلاء غیر ایرانی حوزه های علمیه خارج از ایران می توانند در بخش فراخوان آثار شرکت کرده و آثارشان را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

 

ســؤال 3:

با سلام به دست اندرکاران جشنواره! بنده موفق نشدم کتابم را که در سالهای قبل چاپ شده بود به جشنواره­های سال­های قبل تحویل دهم آیا می توانم آنرا در جشنواره امسال (1393) شرکت دهم؟

جــواب:

دبیرخانه جشنواره در بخش فراخوان آثار، هر ساله آثار سال قبل از جشنواره را تحویل می گیرد؛ لذا در جشنواره امسال صرفاً آثار چاپ شده در سال 1392 پذیرفته خواهد شد.

 

 

ســؤالات مربوط به بخش فراخوان مقاله

 

ســؤال 1:

آثار بخش فراخوان مقاله جشنواره چه شرایطی باید داشته باشد؟

جــواب:

شرایط پذیرش آثار بخش فراخوان مقاله در هفدهمین جشنواره عبارتند از:

1. در راستای موضوع اعلام شده باشد. (موضوع جشنواره سال 1393 «جهان اسلام و پدیده تکفیر؛ زمینه‌ها، پیامدها و برون‌رفت‌ها» می باشد)

2. تاکنون در نشریه یا مجموعه ای چاپ نشده باشد؛

3. تاکنون در همایش یا جشنواره ای ارائه یا پذیرفته نشده باشد.

 

توجه:

جهت کسب اطلاع بیشتر از شرایط و چگونگی تنظیم مقالات، به راهنمای فراخوان مقاله در سایت جشنواره مراجعه فرمایید.

 

ســؤال 2:

با عرض سلام؛ چه کسانی می توانند در بخش فراخوان مقاله شرکت نمایند؟

جــواب:

سلام علیکم؛ برای شرکت در بخش فراخوان مقاله هفدهمین جشنواره هیچ محدودیتی وجود ندارد؛ از این رو گروههای مجاز به شرکت در بخش فراخوان مقاله عبارتند از:

1. دانش پژوهان و فضلای جامعه المصطفی العالمیه و خانواده آنان

2. کلیه اساتید و پژوهشگران حوزوی و دانشگاهی داخل و خارج از ایران

 

ســؤال 3:

باسلام. آیا مقالات برتر جشنواره چاپ هم می شوند؟

جــواب:

علیکم السلام؛ دبیرخانه جشنواره پس از ارزیابی مقالات و انتخاب مقالات برتر، به تشخیص کمیته علمی، همه یا تعدادی از مقالات برتر را به زیور طبع خواهد آراست و به صاحبان مقالات برتر علاوه بر تقدیم سه نسخه از مجموعه مقالات برتر جشنواره، هدیه نقدی (یا معادل آن هدیه غیر نقدی) به همراه لوح تقدیر  جشنواره اهداء خواهد کرد.

 

ســؤالات کلی راجع به جشنواره

 

ســؤال 1:

سلام علیکم؛ چگونه می توانیم از نتیجه ارزیابی اثرمان مطلع شویم؟

جــواب:

پس از قطعی شدن لیست برترینها، از طرف دبیرخانه جشنواره حدود یک هفته قبل از برگزاری مراسم اصلی (اختتامیه) جشنواره با افرادی که در صحن جشنواره از آنها تقدیر خواهد شد تماس گرفته خواهد شد. دیگر شرکت کنندگان، در صحن جشنواره و با دریافت ویژه نامه جشنواره و یا دریافت پیامک، پس از برگزاری اختتامیه جشنواره از نتیجه تلاش علمی شان مطلع خواهند شد.

 

ســؤال 2:

ما که اثرمان را از راه دور به جشنواره ارسال کرده ایم نحوه حضور ما در مراسم اختتامیه به چه شکلی است؟

جــواب:

حضور تمام کسانی که در بخش فراخوان آثار و مقاله جشنواره شرکت کرده اند در مراسم اصلی (اختتامیه) جشنواره بلامانع است و در خصوص تمامی محققانی که دارای رتبه باشند با هماهنگی دبیرخانه جشنواره نسبت به ایاب و ذهاب، اسکان و پذیرایی آنها اقدام خواهد شد.

 

 کليه حقوق اين وب سايت متعلق به جشنواره بين المللي-پژوهشي شيخ طوسي (ره) مي‌باشد.
Copyright © 2009-2013 - All rights reserved